OSP Łaziska w KSRG na kolejne 5 lat

24 lutego w Urzędzie Gminy w Godowie zostało podpisane trójstronne porozumienie, które  odnawia obecność Ochotniczej Straży Pożarnej w Łaziskach w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Od kilku lat umowa o przystąpieniu do KSRG jest zawierana na 5 lat. Po upływie tego czasu trzeba ją odnawiać.

Trójstronne porozumienie

Trójstronne porozumienie dotyczące odnowienie obecności w KSRG jednostki z Łazisk podpisali Wójt Gminy Godów Mariusz Adamczyk, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl. bryg. Marek Misiura oraz Prezes OSP Łaziska Edward Szołucha.

Trzy jednostki OSP w KSRG

OSP Łaziska jest jedną z trzech – obok OSP Gołkowice i OSP Skrzyszów – jednostek z terenu gminy Godów, które są włączone do KSRG. W gminie prężnie działa jeszcze kolejna jednostka – OSP Godów.
W ubiegłym roku OSP Łaziska obchodziła 110-lecie swojej działalności. 26 jej członków posiada uprawnienia do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych. W 2021 r. jednostka wyjeżdżała do akcji 51 razy. Jednostka posiada na stanie dwa wozy ratowniczo-gaśnicze: Mercedesa-Benz Atego 1530 GBA 3/16 z 2014 r. oraz Magirusa Deutz 170 D 11 4X2 z 1973 r.

Źródło: UG Godów

OSP Łaziska w KSRG na kolejne 5 lat