Gościmy...

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Warto zobaczyć

Podziwiamy dzisiaj działaczy, którzy przez 100 minionych lat, pod hasłem „ BOGU NA CHWAŁĘ, BLIŹNIEMU I OJCZYŹNIE NA RATUNEK”, czuwali nad bezpieczeństwem przeciwpożarowym Łazisk i okolicznych miejscowości a także czynnie organizowali życie społeczno – kulturalne swojej wioski. Jestem przekonany, że jubileuszowe obchody 100-lecia istnienia OSP Łaziska będą symbolem więzi, jaka łączy społeczeństwo Łazisk z drużyną i Zarządem OSP oraz podziękowania za ofiarną pracę strażaków – ochotników, którzy podjęli walkę z takimi żywiołami jak: ogień, woda i powietrze.

Strażacy nigdy nie oczekiwali nagród, ani pochwał. Wystarczyło im poczucie dobrze spełnionego obowiązku oraz świadomość, że przybyli w sama porę z pomocą tym, którzy jej potrzebowali. To właśnie im oraz ich rodzinom dedykuję swoją pracę. Oby była ona żywym pomnikiem minionych lat i uhonorowała osiągnięcia tych, którzy na to zasługują.

Historia Ochotniczej Straży Pożarnej w Łaziskach

Naczelnicy OSP w Łaziskach